Karadeniz’in Gezilmesi Gereken 10 Yeri – Locate My Holiday

Karadeniz’in Gezilmesi Gereken 10 Yeri


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
 1. 1 Deliklikaya Şelalesi | Artvin


  Kayada dört metre çapında delik açarak yedi metreden dökülen şelalede suyun eşsiz gücüne tanık olacaksınız. Yaz boyunca ziyaretçiler şelalenin altına girip hem manzaranın tadını çıkarıyor hem de buz gibi suda serinliyor.
 2. 2 Örümcek Ormanları | Gümüşhane


  Avrupa ve Kafkasların en uzun (70 metreyi aşan) ladin ve köknar ağaçları ve yüzlerce yaşındaki sekiz anıt ağacıyla, Örümcek Ormanları doğa açısından büyük bir öneme sahip. Özellikle sonbaharda renk cümbüşüne bürünen ormanda Türkiye’nin dört bir yanından doğa yürüyüşçüleri ve fotoğrafçılar geliyor.
 3. 3 Valla Kanyonu | Kastamonu


  Küre Dağları Milli Parkı’nda bulunan kanyon yer yer bin 100 metreye uzanan derinliğiyle dünyanın en derin ikinci kanyonu unvanını taşıyor. 12 km. uzunluğa sahip kanyona araçla ulaşılabilen 720 metre yüksekliğe yapılan seyir terası mevcut.
 4. 4 Perşembe Yaylası | Ordu


  1500 metre yükseklikte yer alan yayla uçsuz bucaksı düzlükleri, yeşilliklerin arasında kıvrım kıvrım akan menderesleriyle güzelliğine hayran bırakıyor.
 5. 5 Yedi Göller | Bolu


  Yedi farklı hikâyesi olan yedi göl ve çevresi her mevsimde doğanın dönüşümünü eşsiz bir şekilde yansıtıyor.Kademeli olarak birbirine yer altından bağlı olan göllerin etrafı ağaçlar, piknik masaları ve kuş cıvıltılarıyla dolu.
 6. 6 Sahara Milli Parkı | Artvin


  3 bin 250 hektara yayılan doğal cennet 1994’te milli park ilan edilmiş.
 7. 7 Gideros Koyu | Kastamonu


  Burası Karadeniz’in hırçın dalgalarının uğramadığı yeşil ve mavinin kartpostallık görüntüler oluşturduğu bir bölge.
 8. 8 Borçka Karagöl | Artvin


  Uzungöl gibi etrafı henüz binalarla istila edilmemiş doğanın Karadeniz’e sunduğu başka bir cennet burası. Çam ve ladin açlarıyla çevrili göl, çöken sis ile Karagöl’ün üzerine yansıyan ağaç ve bulut görselleriyle unutulmaz manzaralar sunuyor.
 9. 9 Maral Şelalesi | Artvin


  Yemyeşil asırlık ağaçlarla bezenen ormanın içerisinden tek bir kırıkla akan şelaleyi yöre halkı, ‘yeryüzündeki cennet’ olarak nitelendiriyor. Patika yolu dışında ulaşımın olmadığı Maral şelalesinin bu sayede doğası bozulmadan korunabilmiş. Macahel Vadisi’ndeki şelale 68 metreden vadi tabanına dökülüyor.
 10. 10 Pokut Yaylası | Riza


  Büyükşehirlerin kavurucu sıcaklarından kaçıp bulutların üzerindeki doğa harikası Pokut’a gidilmeli. Normalde 1800 metre yükseklikten sonra ağaç yetişmez ama aldığı rüzgârlar neticesinde yayla çam ağaçlarıyla dolu. Serin ve tertemiz havası, yayla çiçekleri, etraftaki yaylaların manzaraları, patika yolları ve yayla evleriyle buraya hayran kalacaksınız.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karadeniz’in Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Giriş

Captcha!
Don't have an account?
Giriş Yap

reset password

Back to
Giriş

Giriş Yap

Captcha!
Back to
Giriş
Yeni Yazın İçin Bir Adım Daha Yaklaştın :)
Galeri & Anılarımı Oluştur