Türkiye’deki En İyi 21 Koy – Locate My Holiday

Türkiye’deki En İyi 21 Koy


Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yaz yaklaştıkça hepimiz tatil yapmak için bir yerler bakmaya başlarız. Aslında bilmediğimiz birçok yer, Birçok doğal güzellik var. Biz de sizin Türkiye’nin en iyi 21 Koyu’nu derledik. Lafı uzatmadan işte; Türkiye’nin En İyi 21 Koyu

1. Bademli Koyu, Dikili, İzmir

Sakin, huzurlu, kafa dinlemek için harika bir seçenek olan Bademli Koyu; mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz güzelliklerinden bir tanesi.

2. Papaz Koyu, Kumluca, Antalya

Antalya-Demre arasındaki güzel koy, denizin sakinliği ve ormandaki ağaçların gölgesiyle piknikseverlerin ve kamp yapmak isteyenlerin uğrak yeri.

3. Suvla Koyu, Çanakkale

Ege Denizi’nin Gelibolu Yarımadası dolaylarında ve Saros Körfezi’nin güneyinde bulunan Suvla Koyu, henüz insanların keşfedemediği saklı cennetlerden bir tanesi.

4. Akvaryum Koyu, Datça, Muğla

Datça’nın en güzel koylarından bir tanesi olan Akvaryum Koyu; Gerçek bir akvaryum gibi tertemiz. Sualtı yaşamına merakı olanların deniz gözlüğü almadan gitmemeleri tavsiye edilir 🙂

5. Adrasan Koyu, Kumluca, Antalya

Adrasan Koyu , bakir koyu ile yeşilin ve mavinin her türlü tonunu görebileceğiniz ender güzelliklerde doğal bir cennet.  Yemyeşil dağlarla çevrili bu koyda mis kokulu rüzgârlar esiyor.

6. Balıkaşıran Koyu, Datça, Muğla

Marmaris-Datça yolu 26. kilometredeki Hisarönü Körfezi içinde yer alan Balıkaşıran, Bencik Koyu’na da çok yakın mesafede. Balıkaşıran Koyu’nun en önemli handikap ise konaklama imkanının çok olmaması.

7. Kekova Koyu, Antalya

Görüp görebileceğiniz en şirin yerlerden bir tanesi olan, kesinlikle Akdeniz’in en güzel olduğu yerlerden bir tanesi. Kaş Karayoluna 15 kilometre mesafede olan Kekova kesinlikle gidip görülmeli.

8. Kiriş Koyu, Kemer, Antalya

Sualtı dalışı için güzel bir seçenek olabilecek Kiriş Koyu, denizin berraklığıyla harika bir seçenek.

9. Karaöz Koyu, Kumluca, Antalya

Karaöz Antalya Körfezinin batısında yer alan burnun (yarımadanın) Finike Körfezine bakan batısında yer alan küçük bir köy. Yarımadanın doğusunda Adrasan ve Olimpos – Çıralı yer almaktadır. Antalya’ya 80, Kemer’e 40 ve Kumluca’ya 18; Finike’ye yaklaşık 28 km. uzaklıktadır.

10. Akademi Koyu, Didim, Aydın

Ucuz tatil fırsatı arayanların tercih ettiği Didim, Akademi koyu ve tertemiz suları ve harika doğasıyla ekonomik tatil isteyenlerin tercih edebileceği bir yer.

11. Akyarlar Koyu, Bodrum, Muğla

Harika begonvilleri, Enfes bir turkuaz renkli denizi ile Bodrum’a gidenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken koylardan bir tanesi.

12. Bağla Koyu, Bodrum, Muğla

Bodrum’un birbirinden güzel koylarından biridir. Gezi teknelerin oldukça çok rağbet ettiği koy, Aşıklar Koyu veya Küçük Akvaryum olarak da bilinir. Çevresi kamp yapmak için de uygun olan koy, soğuk ve temiz deniziyle ün yapmış. Yine sualtı güzelliklerine meraklı kişilerin deniz gözlüğüyle gitmesinde yarar var 🙂

13. Kadıkalesi Koyu, Bodrum, Muğla

Bodrum’daki koylardan birisi de Kadıkalesi koyu. Turgutreis’e 6, Bodruma yaklaşık 22 km uzaklıkta olan Kadıkalesi Koyunun, çok fazla çekici bir sahili olmamakla birlikte yine de keyifle denize girebileceğiniz kumlu bir kumsalı  olduğunu söyleyebiliriz.

14. Salmakis (Bardakçı) Koyu, Bodrum, Muğla

Zeki Müren’in yüzdüğü koy olarak da bilinen Bardakçı Koyu, şüphesiz ki bodrumun en güzel koylarından bir tanesi. Denizin temizliği ve suyun berraklığı ile ziyaretçilerini fazlasıyla memnun ediyor.

15. Kargı Koyu, Datça, Muğla

Taşlardan denize girilmesi zor gibi gözükse de suyun berraklığı sayesinde suyun dibi 25-30 metreden dahi görülebiliyor. Kimilerine göre Datça’nın en iyisi 🙂

16.Çiftlik Koyu, Datça, Muğla

Datça’ya 30 km mesafede bulunan koyda Aktur tatil sitesi bulunuyor, buradan faydalanma bu sitenin denetiminde. Lokantalar, konaklama tesisleri bulunuyor.

17. Bedri Rahmi Koyu, Fethiye, Muğla

Göcek’in en sakin, bir o kadar da huzurlu koylarından bir tanesi olan Bedri Rahmi Koyu adını; Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun bu koya gelip ve burada bulunan büyük bir kayaya balık resmi yapması sonrasında koyun adı Bedri Rahmi Koyu olarak anılmaya başlanmıştır.

18. Murdala Koyu, Datça, Muğla

Datça’nın Ege tarafında, Bodrum’a bakan harika bir koy olan Murdala Koyu, denizinin yanında yeşil doğasıyla da dikkat çekiyor. Sahili kum bir doğa cenneti.

19. Göbün Koyu, Fethiye, Muğla

Maviyle yeşilin kucaklaştığı muhteşem bir koy İsterseniz çimenlerin üstünde isterseniz kumsalda güneşlenebileceğiniz, muhteşem denizine girebileceğiniz harika bir koy olan Günlüklü Koyu’nun tek dezavantajı fiyatlarının biraz pahalı olması. Gidenlerin amber ağaçlarıyla kaplı ormanda yürüyüş yapmaları tavsiye edilir.

20. Poruklu Koyu, Fethiye, Muğla

Denizi hafif taşlık olmakla beraber her zaman sıcak ve sakin olan Poruklu Koyu’nun tek dezavantajı konaklamak için herhangi bir tesisin olmaması.

21. Yavansu Koyu, Fethiye, Muğla

Bu koya Yavansu denilmesinin nedeni; Dağdan gelen suyun kalitesi ancak hayvanın içebileceği kalitede olmasıdır. Koyun diğer bir adı sahildeki martı figüründen dolayı ”Martı Koyu” dur.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’deki En İyi 21 Koy

Giriş

Captcha!
Don't have an account?
Giriş Yap

reset password

Back to
Giriş

Giriş Yap

Captcha!
Back to
Giriş
Yeni Yazın İçin Bir Adım Daha Yaklaştın :)
Galeri & Anılarımı Oluştur